Jdi na obsah Jdi na menu
 


Není těžké milovat dítě zdravé a krásné,avšak jen Velká láska se dovede sklonit k dítěti postiženému..Miluji Tě Dominko moje

Obrazek

Chtěla bych se podělit o náš příběh. V roce 2002 jsem otěhotněla a byla jsem strašně ráda, že budu mít miminko, ale nikdy mě nenapadlo, co se může stát. Ze začátku bylo všechno bez problému, až jednoho dne, když jsem byla ve 27. týdnu těhotenství, mi bylo večer zle. Řekla jsem si: to je tím těhotenstvím. (Nikdy by mě nenapadlo, že tak brzo porodím). Večer jsem šla spát.

Bylo to 29. 3. 2003, asi kolem páté hodiny ráno mě probudil divný pocit, strašně mě bolelo břicho a záda. Rychle jsme odjeli do nemocnice a odtamtud mě převezli do Fakultní nemocnice do Brna. Ještě ten den v 12:25 hodin jsem porodila mojí malou holčičku, která měla 35 cm a 950 gramů.A ten den začal boj o život mé malé holčičky.Dominička shodila na 830gramu a začala bojovat dál s infekcí atd... Ani jsem ji neviděla, museli ji odnést do inkubátoru a napojit na kyslík. Asi po čtyřech hodinách jsem se šla na dětskou jipku na malou podívat. Ten pocit, když vidíte toho bezbranného tvorečka, jak bojuje o život, všude samé hadičky,napojená na kyslík  a nemůžete nic udělat, vás bolí v srdci ještě víc.
Moje  malá bojovnice bojovala ze všech sil a zvládla to.11 den po narození malou opojily od kyslíku a malá náhle  zkolabovala a museli jí dát zpátky na kyslík,.Den potom dostala infekci a bohužel infekce zasáhla mozek (následky  má poškozený mozeček a cévky zablokované které nejdou operovat ,.Potom byla 2,5 měsíce na kyslíku, měla intubaci a taky dostala transfuzi krve, prodělala infekci atd....Pak mi doktor řekl že Dominička má diagnozu DMO těžká spastická dipareza.BYLA JSEM ŠPATNÁ,ALE JE TO MOJE DÍTĚ A BUDE MĚ POTŘEBOVAT A TAK BUDEME BOJOVAT...Jezdila jsem za malou do Brna kde ležela 3měsíce jeste-jsem-v-nemocnici.jpg,volávala jsem tam každý den abych věděla jak je na tým její stav,ale bohužel musím říct že ten pocit že mám dítě v nemocnici a nemůžu se o ní starat mi připadalo divné a nepřipadala jsem si jako máma


26. 6. 2003... jsem si vezla svojí holčičku konečně domů s váhou 2.300kg..Ten den jsem byla šťastná konečně jí budu mít doma a bude se cítit jako opravdová máma..Ale do roku byla malá často v nemocnici.
Čas letěl, a já jezdila od malinka s malou na rehabilitace, neurologii, oční, ortopedii, prostě samí doktoři.A trvá to dodneška a bude to tak nadále
Malá se otočila v roce a půl na bříško Když měla Dominička 9.měsíců tak jsem zjistila že budu mít miminko a těšila jsem se,ale radost netrvala dlouho ve 3.měsíci mi miminko umřelo a já musela na zákrok do nemocnice.Je to strašné co si budeme povídat,ale mě držela a drží nad vodou  Dominička Od necelých dvou let jezdíme do léčeben do Boskovic a Luže Košumberk.V roce 2008 Dominika prodělala operaci kyčlí,byla jsem stále sní po operaci byla na jipce ten pocit už nikdy nechci zažít byl to nejhorší druhý pocit co sem zažila,ale malá je statečná dokázala to vydržet..Dominička má také problém s kousáním a taky s jídlem dodnes každý den bojujeme.Dostává kašovitou stravu a nebo rozmačkanou na menší kousky.
No dnes je Dominice šest let, chodí do školky, kde má svou asistentku. Zvládá to dobře a umí asi sedm až deset slovíček, otočí se na bříško, otáčí se dokola a snaží se lézt.
Bohužel jí to moc nejde: má postižené všechny čtyři končetiny a taky mentálně je opožděná,takže malá má těžkou mentální retardaci, ale mně dělá radost každý den, když se snaží něco udělat. Je to můj poklad.
 

na-prochazce.jpg


Přejeme všem maminkám hodně trpělivosti a hlavně síly. Jak říká doktor: vše chce čas vše  jde, ale pomalu.
S pozdravem maminka a Dominika.....  

Tak u Nás je vše dá se říct jednou tak po druhý tak.Přestěhovaly jsme se s Domčou do Českého Krumlova kde začala navštěvovat mateřskou školku chodila mezi zdravé děti co jí hodně dávalo a hnalo ku předu měla svoji asistentku která se o ní starala po dobu co byla ve školce.Díky školce kde se zapojovala do aktivit atd.. se odemě odpoutala a není na mě tak závislá jako byla do nedávna.Dva roky v Čechách uteklo tak rychle a pak po jedné události jsem se rozhodla že to tam nezvládnu už dále a vrátila jsem se na Moravu domů i když jsem věděla že bohužel to není jako v Čechách že nebude chodit mezi zdravé děti do školky a ani do školy Emotikona frown ,ale bohužel stalo se co se stalo.Doma nastoupila prvním rokem do stacionáře do Vlaštovky v Hodoníně kde začala jezdit svozem a je tam moc spokojená mají tam cvičení koupel solnou jeskyni a jiné aktivity.Pravidelně jezdíme do lázní tedy už jen do léčeben již nejezdíme.Protože čas plyne a léta letí a v ČR se rozjela léčba nová a tak jezdíme jen do Klimkovic kde si doplácíme léčbu a díky tomu se Domči stav udržuje a zlepšuje trochu a posunuje jí dál.Díky léčbě co má už za sebou se naučila pít z brčka petky a nepoužívá kojenecké lahve a ani dudlíky( vím že pro někoho je to maličkost,ale pro mě je to velký pokrok)
Také roky letí a Domča roste a tím pádem se přidala skolioza Emotikona frown bohužel proto se snažíme dodržovat vše aby seděla rovně aby jezdila pravidelně lázně...Také máme nového parťáka do života který hodně pomohl malé psychicky a je to správná dvojka...
Tak máme další školní rok před sebou a Co je u Nás nového začala jsem navštěvovat 6 rokem stacionář Vlaštovka kam jezdím moc ráda jezdím i o prázdninách Emotikona smile .Jezdíme do lázní na léčbu a poslední léčba co jsem podstoupila v dubnu mi pomohla že začínám používat víc ruce a to i mamka poznala protože mi pořád rozmotává vlasy z ruk Emotikona grin a taky nožky se mi povolily a nejdu na operaci a mamka by mě ani nedala musím hodně procvičovat tělíčko abych si udržela stav a zlepšovala se trochu i když t jde pomalinku tak to ,ale jde. Taky díky pomoci lidí můžu jezdit na léčbu pomáhají mi sbírat víčka posílají penízky na ověřené sbrírky a tenhle rok jedu znovu takže se budeme snažit jezdit dvakrát ročně pokud nám pojišťovna schválí lázně tak by jsme jeli přes pojišťovnu pokud ne tak jako samoplátci.Také jsem měla EEG - a vše mám dobré žádné ložiska v hlavičce nemám mám tam jen zpomalený nějaký bio. rytmus,ale k postižení to patřím mám zablokovaný mozeček na jedné straně ....Jinak jsem dostala pochvalu od paní doktorky že jsme zpevněná víc takže dá se říci že změna je u mě malá ,ale pro nás velká...Ještě mě mamka bude objednávat na oční a na zubní Emotikona unsure ,ale bohužel musíme to zvládnout

Roky letí a Domča je velká slečna  stále jezdí do  stacionář Vlaštovka a je tam spokojená.Také jezdíme dvakrát ročně do lázní kde Domka  cvičí Reha Klim , který jí pomáhá udržovat zdravotní stav, díky  cvičení se jí nezhoršuje skolioza  . Domča je dnes již 16 letá slečna která je stále s úsměvem na tváři  a to je pro mě hlavní že je spokojená..A nejhoršího čeho jen se obávala byla a je epilepsie  u těchto nemocných dětí většinou  epilepsie je od mala a nebo propukne v pubertě  :( bohužel nás to  neminulo a epilepsie se u Nás projevila v Březnu   :( kdy dostala první velký záchvat  druhý měl ao dva měsíce později dnes užíváme léky a naštěstí  záchvaty nemá ....

img_6373.jpg

 

 

Obrazek


<a target="_blank" href="</body></html>

logo
 


stáhnout mp3

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Metoda RUŠ - pomůže Vám, když si to sama dovolíte

(Radek Souček, 16. 1. 2016 13:29)

Dobrý den,

nevím, zda jste o této metodě někdy slyšela, ale pokud ne, tak (je to samozřejmě čistě a jen na Vás) byste se s ním mohla seznámit.

Její základ spočívá v tom, že na počátku všeho je vždy nějaká myšlenka. A pokud tu myšlenku podbarvenou negativní emocí v sobě máte, tak Vám působí nepříjemné pocity.

Vy jste si jistě nepřijemných pocitů již "užila" dost a věřím, že asi možná ještě i "užíváte", nicméně věřím, že (ačkoliv tomu nemusíte věřit) i Vy můžete být šťastná od teď do konce svého života. Abyste mohla být šťastná, tak je potřeba ale v sobě zpracovat ty myšlenky, které Vám působí ty nepřijemné pocity. Pokud se proto rozhodnete, tak právě metoda RUŠ je pro Vás možnou rychlou, jednoduchou a efektivní cestou řešení (jsou samozřejmě i jiné možnosti a volba cesty je čistě Vaše věc).

Úmyslně zde píší (k) Vám a ne k dceři, protože ta bude z Vašeho skutečného štěstí mít největší prospěch hned po Vás. U Vás vše začalo (nějakou tou myšlenkou, kterou si možná uvědomujete a možná ne) a u Vás je samozřejmě možný začátek i změny k lepšímu (pokud se proto skutečně vnitřně rozhodnete).

Děti jsou tu na světe kvůli sobě, ale též kvůli svým rodičům.

Budete-li chtít, tak můžete začít se zjišťováním zde www.metodarus.cz ... když ne, nevadí, je to Váš život a máte ho takový, jaký ... (vhodné slovo pro správně pochopení se hledá těžko) ... potřebujete (i tomu se tomu těžko věří, tak to tak je). Každý člověk ho má jiný, protože ho každý potřebuje mít jiný, neboť každý člověk je jedinečný a má tady na tom světě vykonat něco jiného.

S přáním ideálního dne

Radek Souček

Nedočetla jsem...

(Petra, 19. 6. 2015 18:32)

...jseš neuvěřitelná!! Já neměla ani na to příběh vás dvou bojovnic dočíst...natož jej prožít. Četla jsem že jste z Rakvic. Pracuji v Rakvicích.. Moje maminka pracuje v MŠ v Břeclavi, mají sběrné místo víček, ale každý s kým byli v kontaktu si dojel jednou,max. 2krát a teď jí tam v kumbále stojí opět 2pytle víček. Ráda bych vám je holky posunula a pokud by se to dalo nějak zkloubit tak bych vám je i dovezla domů při cestě do práce. Zkontaktujte mě případně na p.konickova@email.cz

užasne

(petra bartošová, 2. 12. 2014 7:16)

Milá Vladko to čtení mě dohnalo k slzam vím co to je bezradnost strach o své dítě sama sem to prožila a bojovala tak jako vy a sem taky štastna že mámRadouška i když sme taky na vozíčku ale takovy život nás potkal tak ném nezbývá seš s tím poprat děvčatka ste obě silne prostě užasné ženske

Držím palce

(Marie, 1. 12. 2014 22:47)

Strašně moc Vás obdivuji,je to úžasná zásluha,která vyžaduje obrovskou lásku.Ne každý by to dokázal.

Podpora

(Jana se Zuzankou, 27. 11. 2012 23:26)

Holky moje jste velké bojovnice ač přichází často deprese, smutek. Moc bych si přála aby Vám vše co si přejete vyšlo. Posílám velkou psichickou podporu ps: tvoje holky

jste super

(Dita, 13. 11. 2012 12:52)

Moc vám držím palečky a hodně pokroků(:určitě to zvládáte krásně(:Dominička je krásná holčička

Klobouk dolu

(Katka, 7. 11. 2012 16:43)

Dobrý den smekam před vámi klobouk ste silna a držím vám palce at to vše zvládnete

Držte se!

(Bret, 1. 11. 2012 22:56)

Jste silná statečná žena, máte můj naprostý obdiv! Přeji hodně, hodně síly, štěstí a úspěchů vám oběma.

účet kam přispět?

(Petr, 1. 11. 2012 10:49)

Nesnáším stránky co hrají melodii sotva je otevřete.. O číslo účtu kam přispět si musím psát? Není někde zveřejněno?

Re: účet kam přispět?

(MAMINKA, 1. 11. 2012 12:20)

Dobrý den
dole je sbírka vršku kde je vše psané i číslo a hudba tam nehraje

držím palečky

(janina, 1. 11. 2012 12:23)

Pane tak si vypněte zvuk a nebude Vám tam nic hrát
Taky jsem hledala číslo ,ale našla jsem ho dole je stranka sbíra vršku
Mamince držím palečky

Vydržte

(Iva, 1. 11. 2012 10:42)

Dobrý den,

odpad třídím, víčka nechávám stranou, ale smysluplnější, tedy alespoň pro mě bude, když mi poslete číslo účtu. Vnučka se také narodila o hodně dřív, ale na rozdíl od Vaší Dominiky měla při vykročení do života o trochu víc štěstí.
Držím, abyste brzy mohly spolu s Domčou vyrazit, kam se vám zachce. Přeji hodně sil ve Vašem nelehkém úkolu.

Iva
i.stara@centrum.cz

Pomoc

(Pavel, 1. 11. 2012 10:22)

Dobry den, poslete mi take cislo uctu. Bude to pro me rychlejsi nez ta vicka :)
Diky
Kvasp@seznam.cz

ráda Vám pomohu

(Alexandra Pomazalová, 1. 11. 2012 9:17)

Dobrý den, mohla byste mi, prosím, poslat číslo Vašeho účtu - ráda Vám na něj pošlu nějakou částku na vozík pro Vaši Dominiku. Přece nebudete sbírat víčka od PET lahví...
číslo účtu mi, prosím, pošlete na můj email: info@chytralola.cz.
Alexandra

Doktori

(JAJA- jaja.la@gmx.de, 15. 10. 2012 15:01)

Dobry den,
ted jsem si precetala vas pribeh a musim ric ze jste obe velmi statecne a smekam pred vasi trpelivosti!...za zivoj je potreba bojovat a to vy zvladate na jednicku!
Jedinna moje otazka je,z jakeho duvodu malou odpojili tak rychle od kysliku?vite o tom ze by jste je mohla zalovat????..premyslela jste o tom ze to doktori zpusobyli tim odpojenim od KYSLIKU???.....

Re: Doktori

(maminka, 15. 10. 2012 17:27)

Dobrý den
Ano oni prostě musí vyzkoušet zda dítko si to udýchá sama a proto odpojí od kyslíku a čekají a prostě když to nejde tak zase napojí.Malá chytla infekci po tým :( bohužel nic člověk nezmůže.Ono se říká stejně pokud je dítě či člověk na kyslíku delší dobu tak tam hrozí poškození mozku tak nebo tak.Ne neuvažovala sem že bych je udala oni dělali pro malou jen to dobré aby jí zachránili a za to sem jím vděčná i když máme následky

pro Vaše srdíčka

(Vladimíra, 1. 8. 2012 19:18)

kdo si Váš příběh přečte nemůže dělat nic jiného, než Vám říct, jak ste holky obě statečné, smekám...

Re: pro Vaše srdíčka

(Maminka, 15. 10. 2012 17:24)

Děkuji moc člověk nic nenadělá a musí bojovat a snažit se dělat pro malou jen to nej :)
Přeci každý by se snažil tahle bojovat a dělat pro své dítko :)

Pro dvě holky šikovné :-)

(Markéta, 4. 2. 2011 23:25)

Ahoj Vladko, Dominička je krásná holčička a má svoji nejlepší maminečku :-) :-)
Děkujem za komentář na blogu Terezky. Od Tebe si toho velmi cením, protože nejlíp víš, kolik práce dá péče o naše princezny. Třeba se někdy v Brně potkáme.
Mějte se holky fajn,
Markéta
www.novarodina.cz

Re: Pro dvě holky šikovné :-)

(Maminka, 18. 6. 2012 10:05)

Byla bych moc ráda určitě se někdy potkáme nemáme to tak daleko :) Krásný den přejeme